Cestovní pojištění pro psy do zahraničí

22.07.2023

V dnešní době stále více lidí preferuje cestování se svým čtyřnohým mazlíčkem. Vždyť proč by si neměl užít dovolenou stejně jako my? Na co bychom však neměli zapomínat, aby dovolená proběhla hladce?


Kde pojistit psa?

Cestovní pojištění pro domácí mazlíčky nabízí většina pojišťoven. Některé jako připojištění, další mají toto pojištění automaticky zahrnuto v rámci svých nabízených balíčků. Domácího mazlíčka na náklady veterinární péče pojišťuje například AXA Asistance, Colonnade, Česká podnikatelská pojišťovna, ERV, Generali Česká pojišťovna, Kooperativa, PVZP, Slavia pojišťovna, Union a UNIQA.

Je třeba mít pojištění pro psa?

Můj názor je, že pokud pojišťuji sama sebe na cesty, proč nepojistit i pejska? U vody nebo na horách je také větší riziko úrazu. Velkým strašákem v létě jsou např. osiny, které se umí zapíchnout kdekoli na těle, ale umí v něm i putovat. Bohužel to končí chirurgickým zákrokem a taková návštěva veterináře je finančně náročnější.

Psa nám může pokousat jiný pes, srazit auto a časté jsou i otravy. Při nadměrné aktivitě ve vodě se může vyskytnout také syndrom mrtvého ocasu nebo přehřátí psa. Nejhorší u pejsků je, že nám neumí říct co je bolí, takže diagnostika u veterináře může být zdlouhavější a tím pádem i nákladnější.

Jakou formou lze vyřídit pojištění pro psa?

Oslovit finančního zprostředkovatele. Smlouvu lze uzavřít osobně, ale i na dálku, kdy postačuje platba.

Co bychom měli sbalit s sebou?

Na cestu autem doporučuji, nejen kvůli pejskovi, mít dostatek tekutin v autě. Nespoléhat se na pumpy, jelikož můžeme uvíznout v zácpě a pumpa bude v nedohlednu. Pejsek by v rámci bezpečnosti neměl být v autě jen tak na volno, takže buď ho mít v kleci nebo připoutaného bezpečnostním pásem pro psa.

Také vzít dostatek jídla pro pejska. My jsme si jednou prodloužili dovolenou a na ostrově v Chorvatsku jsem měla problém koupit kvalitní krmivo. V zásadě nic speciálního není třeba, my jsme zapomněli i pelíšek a Vivovi to nevadilo. Možná nějaký repelent, dostupné léky, pokud by se pejskovi udělalo špatně, obvaz apod. Pokud má pejsek problém s očima, ušima, např. při styku s vodou, tak kapky k tomu určené. Také nezapomenout pinzetu na klíšťata. Samozřejmě hračky, ať si společnou dovolenou užijete do sytosti.

Je cestovní pojištění pro psa povinné?

Povinné není, tak jak není povinné ani cestovní pojištění pro lidi. Ale raději dát pár korun za pojištění než si prodražit dovolenou.

Co kromě pojištění mám vyřídit psovi?

Pes musí mít čip, to je povinné i v České republice i na Slovensku. V rámci EU do zahraničí nestačí Očkovací průkaz, takže je třeba si vybavit PET PASSPORT. Já doporučuji v předstihu jednoduše navštívit veterináře a konzultovat vše potřebné s ním.

Do Chorvatska se např. doporučuje podat psovi 1-2 dny před vycestováním přípravek proti ektoparazitům, jelikož je tam větší výskyt komárů přenášejících Dirofilariózu neboli podkožní červivost, které může skončit i fatálně a je přenosná na člověka.

Užijte si dovolenou v poklidu i svým psím kamarádem. Chcete mít jistotu, že máte svého zvířecího miláčka dobře pojištěného? Kontaktujte nás.

Vaše Pojištění & Finance Oslavany


zdroj: insia.cz/blog